Ja, precis så är det! Det är ett viktigt läkarsamtal jag ska ha idag. Och efter det har jag en hel del att uppdatera er, mina kära läsare, om.
Ett telefonsamtal är såklart väldigt mycket lättare att genomföra samt väldigt mycket mindre energikrävande än ett läkarbesök på sjukhuset.
Men jag har absolut INGEN ork eller energi för dagens telefonsamtal. Jag känner mig, som alltid annars, fullständigt slagen i bakhuvudet och utmattningen är förlamande svår.
Men dagens läkarsamtal är något jag bara måste klara av att genomföra. Och förhoppningsvis och i bästa fall kommer det något positivt, en god nyhet, från dagens samtal.
Vi får verkligen hoppas att så är fallet! Hoppas, hoppas!

Jag är väldigt lyckligt lottad som har inte bara en utan TVÅ underbara, söta, små hundar som myser tillsammans med mig här i sängen! 🐶❤️
Vi får verkligen hålla tummarna för att det blir ett positivt samtal.
Det är verkligen lyx med Två små vänner i sängen. Tur att den är så stor så ni får plats ordentligt. Det ser ut som Hollie har funnit sin plats och kommit till ro.
Lycka till med samtalet. Tänker på dig.
Kramar🤗❤️🐶❤️🐶❤️💏😘🥰💙💙💙I-M