hannaslillaliv.blogg.se

Jag heter Hanna Andersson och är 29 år gammal. Mitt liv är inte alltid det enklaste att leva. Jag lever med tre "huvud-diagnoser" som alla är svåra, kroniska sjukdomar, ME (Myalgisk encefalomyelit), EDS (Ehlers-Danlos syndrom), Fibromyalgi, diagnoser jag fått efter många års sökande efter orsak för min kropps dåliga mående. Jag har också segmentall rörelsesmärta i ryggen, sju diskbråck, en svår refluxsjukdom samt en tarmsjukdom. Det är med andra ord ingen dans på rosor, mitt liv eller min vardag. Men jag har så mycket positivt och så mycket att vara glad över och leva för! Min egna- och två bonushundar, familj och vänner betyder allt för mig. Detta är lite om mig, min vardag och mitt lilla liv!

Stort grattis på födelsedagen i himlen, min älskade vän och syster! 💙

Idag skulle Christin, min finaste, älskade vän som dog på grund av mycket svår ME, fyllt 41 år! 

STORT GRATTIS PÅ FÖDELSEDAGEN i himlen, älskade vän och syster! 🎈🎁 🐶❤️
 
Jag saknar Christin så otroligt, oerhört mycket varje dag och varje natt. Jag tänker på henne väldigt mycket och jag önskar så innerligt att hon fanns kvar här på jorden. 
 
En tröst, även om den ofta är klen, är att hon inte längre lider, vilket hon gjorde så fruktansvärt här på jorden. 
 
Jag hoppas att Christin har frid och att hon har det bra, där hon är nu. Jag hoppas också att hon får en jättefin födelsedag idag, i himlen. 

Denna bild tog jag på Christins begravning, som mamma, Lina och jag var på. Jag är så tacksam att jag trots allt kunde ta mig dit, för jag ville så väldigt gärna vara med. Och ta ett sista avsked. Och jag är också väl tacksam att jag hade Lina och mamma med mig som stöd, för jag hade aldrig klarat att ta mig igenom det själv. 😔💙
 
Stort GRATTIS PÅ FÖDELSEDAGEN, finaste, älskade, helt underbara Christin, önskar min familj och jag samt din stora ME-familj! 💙💙💙 Som jag/vi saknar dig, finaste vän, älskade syster! 💙💙💙
Namn:
Kom ihåg mig?
Mailadress (publiceras ej):
URL/bloggadress:
Kommentar: