hannaslillaliv.blogg.se

Jag heter Hanna Andersson och är 29 år gammal. Mitt liv är inte alltid det enklaste att leva. Jag lever med tre "huvud-diagnoser" som alla är svåra, kroniska sjukdomar, ME (Myalgisk encefalomyelit), EDS (Ehlers-Danlos syndrom), Fibromyalgi, diagnoser jag fått efter många års sökande efter orsak för min kropps dåliga mående. Jag har också segmentall rörelsesmärta i ryggen, sju diskbråck, en svår refluxsjukdom samt en tarmsjukdom. Det är med andra ord ingen dans på rosor, mitt liv eller min vardag. Men jag har så mycket positivt och så mycket att vara glad över och leva för! Min egna- och två bonushundar, familj och vänner betyder allt för mig. Detta är lite om mig, min vardag och mitt lilla liv!

❤️ Grattis på Mors dag alla mammor! ❤️

Idag, söndag den 25/5, är det Mors dag! 

Detta ska de andra uppmärksamma och fira hos mormor och morfar, dit också min moster med familj kommer. Den enda som fattas är jag, som vanligt. 

Men sedan kommer mamma, pappa, Hollie, Lina, Sofia och Sören hit efter de varit hos mormor och morfar. Och så firar vi Mors dag lite till! 
 
Jag kommer definitivt krama och pussa på mamma lite extra idag. Jag är så oerhört glad och tacksam att mamma är just min (och Linas!) mamma. Hon är helt fantastisk, helt underbar och världens bästa.
 
Jag kan inte tänka mig någon bättre mamma än just min (och Linas!) mamma och jag har, utan minsta överdrift, varit tacksam VARJE dag i mitt liv att jag fått sådana underbara föräldrar. 

Grattis på Mors dag, världens finaste mamma! ❤️❤️❤️
 
Du är inte bara världens bästa mamma, du är också världens bästa mormor, till både två- och fyrbenta små varelser! ❤️❤️❤️
Namn:
Kom ihåg mig?
Mailadress (publiceras ej):
URL/bloggadress:
Kommentar: